Projekt graficzny sklepu internetowego McNova

projekt graficzny sklepu internetowego mcnova

Sklep specjalistyczny

Miałem okazję zaprojektować sklep internetowy z ploterami. Cytując wikipedię: „Ploter (ang. plotter) – komputerowe urządzenie peryferyjne, służące do pracy z dużymi płaskimi powierzchniami, mogące nanosić obrazy, wycinać wzory, grawerować itp. Plotery są również używane do kreślenia map. Ploterów używają głównie graficy komputerowi, poligrafowie i architekci.” Dla tych, co ta definicja niewiele mówi to przychodzę z pomocą – to taka duża (i droga!) drukarka. Oczywiście asortyment sklepu jest znacznie szerszy, ale chodzi mi o to, że pierwszy raz spotkałem się z tak zamkniętym projektem. Strona miała być kierowana do bardzo wąskiego grona odbiorców, praktycznie niszowego, a to zapowiadało ciekawe wyzwanie.

Projekt graficzny sklepu internetowego McNova

Najbardziej zaciekawiło mnie, że po otwarciu strony oprócz menu, stopki banera potencjalny klient miał nic nie widzieć. Dopiero po zalogowaniu mógł zobaczyć ciekawe oferty. Widać, że to sklep kierowany do firm, a nie klienta końcowego, bo miałem pominąć wszystkie zbędne ozdobniki i skupić się czystym przekazie i prostej formie. Klient, który odwiedza sklep wie po co tam przyszedł i raczej wie co chce kupić. Sklep internetowy ma mu tylko to zadanie ułatwić. Nic dodać nic ująć. Przygotowałem prawie hermetyczny projekt, a klient był z niego zadowolony. Czego chcieć więcej?

Sklep można obejrzeć pod tym adresem. Firma InfoSerwis jak zwykle dostosowała projekt pod wymagania klienta, bo jego zadowolenie jest najważniejsze. Dlatego wygląd sklepu docelowego odrobinę różni się od mojego projektu graficznego.

Tutaj można poczytać więcej o ploterach na Wikipedii.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

en_USEnglish
pl_PLPolish en_USEnglish